Trumpalaikio projekto „Senieji lietuvių dievai ir deivės“ pristatymas

• Paskelbta: 2023-02-19

Mokinių supažindinimas su šalies, kurioje jie gyvena, tradicijomis ir papročiais yra vienas iš lietuvių kalbos pamokose išsikeltų ugdymo uždavinių.
     Vasario 10 dieną, prieš pat atostogas, Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos bibliotekoje vyko neįprasta, kolegialaus mokymosi pamoka. Mokiniai sėdėjo ne mokyklos suoluose, o jaukiai įsitaisė ant bibliotekos grindų išdėliotuose sėdmaišiuose.  3a klasės mokiniai (mokytoja Laima Stelingienė) pristatė projekto „Senieji lietuvių dievai ir deivės“ veiklas 3c klasės mokiniams (mokytoja Jolanta Paulienė). 3a klasės mokiniai papasakojo apie savo piešinius, eksponuojamus mokyklos bibliotekoje, kuriuose pavaizdavo lietuvių dievus ir deives. Mokiniai bendraamžiams sekė sakmes ir dalinosi įgytomis žiniomis, Buvo gera stebėti, kaip vieni vaikai lietuviškai su užsidegimu pasakoja, o kiti įdėmiai klausosi. Refleksiją vedė mokytoja-metodininkė Jolanta Paulienė. Mokiniai turėjo įvardinti, ką naujo sužinojo. Į refleksiją įsitraukė net mokyklos bibliotekininkė Ingrida Paulikienė. Ji taip pat kėlė ranką, nes sužinojo kai ką naujo. Ši pamoka – tai mokytojų kolegialaus darbo ir mokinių kolegialaus mokymosi rezultatas, kuomet visi mokosi drauge ir vieni iš kitų.
Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Laima Stelingienė