Šiaurės šalių literatūros savaitė, 4a klasėje

• Paskelbta: 2022-12-05

Lietuvoje tradiciškai vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai. Mūsų progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos su mokiniais, bendradarbiaudami su progimnazijos bibliotekos vedėja Ingrida Paulikiene, jau ne vienerius metus rengia literatūrines pamokas, skaitymus mokyklos erdvėse šiai progai pažymėti. Skaitoma iš Šiaurės šalių kūrėjų knygų, išverstų į lietuvių kalbą, kurias turi mūsų progimnazijos biblioteka.
             2022-12-05 lietuvių kalbos mokytoja Giedra Bočkuvienė su 4a klasės mokiniais ir bibliotekininkė Ingrida Paulikienė pravedė pamoką - skaitymus, skirtus Šiaurės šalių literatūrai. Šios pamokos tikslas - populiarinti Šiaulės šalių literatūrą Lietuvoje ir garsinį skaitymą. Šių metų tema - gamta Šiaurėje.
               Mokiniai kartu su mokytoja Giedra ir bibliotekininke Ingrida susipažino su Šiaurės šalimis, sužinojo, kur jos yra. Po to keliavo po mokyklą ir ieškojo edukacinių erdvių, tinkančių garsiniam skaitymui.
                 Vaikai skaitė ir prie kalėdinių dekoracijų, ir ant grindų lipdukų - kompiuterio klaviatūros, ir ant minkštasuolių mokyklos koridoriuose. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis žodžiu.
                 Apibendrinus pamokos veiklas visi pasivaišino saldainiais „Meška Šiaurėje“.