Pavadinimas „Knygos kviečia pasisvečiuoti bibliotekoje...“ , 1b ir 1t klasės

• Paskelbta: 2023-11-07

Pirmokėliai - smalsiausi mokinukai progimnazijoje Jie dar tik po truputį pradeda pažinti raideles, susipažįsta su mokyklos aplinka, erdvėmis. Viena iš įdomiausių progimnazijos erdvių - mokyklos biblioteka.
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Giedra Bočkuvienė ir bibliotekos vedėja Ingrida Paulikienė jau ne vienerius metus praveda pirmokams pamokėles bibliotekoje „Knygos kviečia pasisvečiuoti bibliotekoje...“.
Kadangi pirmokėliai šiais mokslo metais jau dirba pagal atnaujintąsias programas, buvo nutarta veiklą bibliotekoje sieti su kritinio mąstymo ugdymu, tyrinėjimais.
1b ir 1t klasių mokiniai turėjo atlikti tyriamąsias užduotis bibliotekoje: surasti knygas pagal spalvas (lietuviškai duoti spalvų pavadinimai), surašyti, kiek pasirinktoje knygoje puslapių, pagal lietuvišką raidę, rasti, kur bibliotekoje sudėtos knygos iš tos raidės ir panašiai.
Vaikams užduotys labai patiko, jie aktyviai atsakinėjo į klausimus, pildė atsakymus savo pratybų sąsiuviniuose, praturtino žinias, papildė lietuvių kalbos žodyną.