Integruotos veiklos diena „Integruotos veiklos diena „Pažink aplinką (miestą, šalį), kurioje gyveni“. 4a, 4b klasės

• Paskelbta: 2023-10-02

Klaipėdos uostamiesčio progimnazija 2023/2024 m.m. pasirinko netradicinių dienų modulį - integruotų veiklų dienas. Įvairių dalykų mokytojai organizuoja mokiniams savo dalyko veiklas pagal dienos tematikas.  Pirmoji šios veiklos diena - „Integruotos veiklos diena „Pažink aplinką (miestą, šalį), kurioje gyveni“.
4a, 4b klasės mokiniai, kartu su mokytojomis Lidija Kaupiene, Tatjana Kazadojeva, Jolita Šiaudvytiene ir Giedra Bočkuviene, pasirinko išvyką po Kuršių žemę, susipažinimą su kuršių  amatais, tema  „Lietuvos ir Latvijos istorinės sąsajos – kuršiai“.
   TIKSLAS: Susipažinti su Kuršių žeme, amatais, istorine Lietuvos ir Latvijos praeitimi, sąsajomis. Išbandyti kuršių amatus Liepojos „Amatininkų namuose“, susipažinti su naujovėmis „Pažinimo ir edukaciniame inovacijų centre“ (ZIIC). Turtinti lietuvių ir gimtosios kalbų žodynus.
   Mokiniams visos  dienos metu vyko integruotos veiklos. Jie klausėsi legendų apie kuršius (gimtoji k., lietuvių k.), pagal senąsias tradicijas pasigamino po suvenyrą „Amatininkų namuose“, palygino lietuvių ir latvių liaudies amatus, trumpai apie juos papasakojo (lietuvių k., gimtoji k., pasaulio pažinimas, dailė, technologijos) atliko eksperimentus inovacijų centre (pasaulio pažinimas, matematika), apsilankė Baltijos pajūryje, Liepojoje. Ten skaičiavo atstumus, žingsnius (fizinis ugdymas, matematika, pasaulio pažinimas) „Gamtos namuose“ stebėjo gyvūnus, ieškojo informacijos internete,  susipažino su aplinka (pasaulio pažinimas, informacinės technologijos).
Visi aktyviai įsitraukė į veiklas. Daug sužinoję ir patyrę, pasigaminę po suvenyrą, linksmai grįžo į namus.