Edukacinė lietuvių kalbos stovykla „Pažinimo džiaugsmas“. Trečioji stovyklos diena

• Paskelbta: 2023-06-08

Birželio 8 d. stovyklos „Pažinimo džiaugsmas“ dalyviai vyko į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę – Dreverną. Drevernoje mokiniai pasivaikščiojo po mažųjų laivų uostą, po to plaukiojo pramoginiu laivu „Pašvaistė“. Plaukdami laivu vaikai apžiūrėjo Kuršių marių apylinkes, Svencelės gyvenvietę, grožėjosi vaizdingomis Kuršių nerijos kopomis.
Drąsiausieji užkopė į 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą ir, tarsi iš paukščio skrydžio,  apžvelgė Drevernos apylinkes, Kuršių marias ir Naglių gamtinį rezervatą.
Apsilankę laivadirbio Jono Gižo etnografinės sodybos muziejuje stovyklos dalyviai apžiūrėjo istorinę ekspoziciją „J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus...“. Muziejaus vadovė papasakojo vaikams apie Pamario krašto kultūrą, žvejų gyvenimo būdą, darbus bei amatus, J. Gižo asmenybę ir laivadirbystės amatą. Vaikai savo akimis išvydo laivadirbio skrynios turtus.
Edukatorė supažindino vaikus su vėtrungių istorija, jų paskirtimi, aplinkinių gyvenviečių ženklais ir kitais svarbiais bruožais. Vėliau vaikų laukė kūrybinė edukacija  - „Vėtrungės maišelis – eko draugelis“.  Kiekvienas mokinys gavo po daugkartinį pirkinių maišelį su nupiešta vėtrunge, kurį turėjo dekoruoti tradicinėmis vėtrungių spalvomis ir simboliais. Savo sukurtas aplikacijas mokiniai užlygino senoviniu lygintuvu.
Palepinti saulės, prisisėmę naujų įspūdžių ir žinių, mokiniai grįžo atgal į mokyklą. Toliau laukiame, kokį pažinimo džiaugsmą atneš kita stovyklos diena.
Lietuvių kalbos mokytoja
Donata Brazdeikienė