Lietuvių kalbos vasaros stovykla „Pažinimo džiaugsmas“. Pirma diena

• Paskelbta: 2023-06-06

Kaip ir kasmet, pasibaigus mokslo metams, prasideda edukacinė lietuvių kalbos vasaros stovykla „Pažinimo džiaugsmas“. Šiais metais stovykloje dalyvauja 15 mokinių.
     Pirmoji diena prasidėjo nuo stovyklos tikslų ir uždavinių aptarimo bei susipažinimo. Prieš išvykdami į pirmąją pažintinę kelionę, mokiniai užsirašė žodžius, kurie bus reikalingi šiandieninėje veikloje.
     Pirmosios stovyklos dienos kelionės tikslas – Žemaitės memorialinis muziejus, Bukantės dvaro sodyba, kur gimė lietuvių rašytoja Žemaitė. 1965 metais minint rašytojos Žemaitės 120-ąsias gimimo metines, jos gimtajame restauruotame name įrengta memorialinė ekspozicija. 2012 metais dar kartą suremontuotas dvarelio gyvenamasis namas, atstatyti tvartas ir svirnas.
     Stovyklos dalyvius pasitiko muziejaus edukatorė ir pakvietė mokinius pasigaminti medumi kvepiančią suvenyrinę žvakę. Vaikai įdėjo dagtį, sutvirtino formeles, o muziejaus darbuotoja jas pripylė medumi kvepiančio karšto vaško. Kol žvakės šalo šaldiklyje, mokiniai lydimi edukatorės vaikščiojo po dvaro sodybą ir klausėsi įdomių pasakojimų.
     Gimtojoje rašytojos troboje mokiniai susipažino su ekspozicija, atspindinčia jos gyvenimo ir kūrybos kelią, o dvarelio svirne – su  memorialine Stanislovo Riaubos, liaudies meistro, ekspozicija. Atstatytame tvarte mokiniai susipažino su susipažinti su sakraliniu Plungės krašto paveldu: tradiciniais žemaičių kryžiais-saulutėmis, šventųjų skulptūrėlėmis.
Lietuvių kalbos mokytoja
Laima Stelingienė