Tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Gintarinė aušra 2023“ (pirmoji diena)

• Paskelbta: 2023-04-15

Po ketverių metų pertraukos Klaipėdos uostamiesčio progimnazija savo duris atvėrė XI tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Gintarinė aušra 2023“ dalyviams. Šių metų festivalis skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šiemet sulaukėme svečių net iš aštuonių šalių, todėl festivalis šurmuliuos net keturias dienas.
     Garsios fanfaros paskelbė festivalio pradžią. Svečius pasveikino festivalio koordinatorė, charizmatiškoji Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Rakuceva. Susirinkusiuosius pajudėti paskatino progimnazijos trečiokų orkestro ir šokėjų atliekamas lietuvių liaudies šokis „Kalvelis“ (vadovai: Algirdas Malčius ir Natalija Černyšova). Sveikinimo žodį tarė Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos direktorė Irina Narkevičienė. Direktorė palinkėjo, kad festivalyje praleistas laikas būtų įsimintinas, o atėjus laikui išsiskirti, norėtųsi grįžti. Šiltus žodžius direktorė skyrė festivalio „Gintarinė aušra“ sumanytojai, jo sielai – Galinai Semionovai.
      Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Rakuceva pasidžiaugė, kad šiemet sulaukėme svečių net iš aštuonių šalių: Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Izraelio, Danijos, Slovakijos ir Lietuvos. Kiekviena teatro trupė susilaukė gausybės aplodismentų ir šiltų sveikinimų. Buvo pristatytos ir dvi vertinimo komisijos - mokinių ir ekspertų. Vaikų žiuri  sudaro 10 atstovų iš skirtingų teatro trupių. Šios komisijos darbą koordinuoja Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos psichologė Jelena Semionova bei dailės ir technologijų mokytoja Marina Filičeva. Ekspertų vertinimo komisiją sudaro 5 nariai: Irena Maciulevičienė – Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro skyriaus vadovė, dr. Jūratė Grigaitienė - teatrologė, režisierė, teatro pedagogė  Klaipėdos universiteto dėstytoja, Tatjana Derbiniova-Jakobsen – Danijos teatro „Dialogas“ vadovė, Piotras Vitašik – režisierius, pedagogas, scenarijų autorius bei choreografas iš Lenkijos, Oksana Nikolajava – žurnalistė, radijo stoties „Raduga“ laidų vedėja.
     Po teatrų trupių ir vertinimo komisijų pristatymo, nuskambėjus festivalio himnui, skambant  fanfaroms ir aidint gausiems aplodismentams, XI tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Gintarinė aušra 2023“ prasidėjo.
     Pirmąją festivalio dieną žiūrovai išvydo 4 spektaklius. Pirmieji į sceną žengė – Klaipėdos uostamiesčio progimnazijos 3t teatro klasė (režisierė Galina Semionova). Mokiniai parodė muzikinę pasaką ,,Kiškiai arba maišas obuolių“. Antrieji pasirodė Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos ,,Teatro klasė 5T“ (režisierius Karolis Makauskas). Žiūrovai išvydo spektaklį pagal J. Januškevičiūtės pjesę „Paršiukas Ikaras“. Vėliau į sceną žengė vyresni mokiniai. Tretieji pasirodė svečiai iš Liepojos. Teatras ,,Balagančik“ (režisierius Jurij Zinovjev) parodė gilų, iš naujo pažvelgti į save ir į supantį pasaulį verčiantį spektaklį pagal Olgos Varšaver pjesę ,,Pranešimas apie medūzas arba Irukandžos bučinys“. Ketvirtieji festivalyje pasirodė svečiai iš Rygos. Teatro kolektyvas ,,Strannyki“ (režisierius Aba Gercbach) parodė spaktaklį pagal Leonido Engibarovo pjesę ,,Keisti žmonės“.
    Pirmoji tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Gintarinė aušra 2023“ dienos konkursinę dalis baigėsi. Po vakarienės vyko spektaklių aptarimas ,,Prie režisieriaus pulto“. Pabūti kartu, pasikalėti, apsikabinti ir pasidžiaugti buvimu kartu festivalio dalyviai galėjo vakaro šou ,,Susipažinkime“ metu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Stelingienė