Patirtinio ugdymo veikla „Mano šalies amatai. Baltiški papuošalai“ Klaipėdos Kalvystės muziejuje, 3a ir 3b klasės

• Paskelbta: 2022-11-07

2022-10-27, 3a ir 3 b klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Tatjana Kazadojeva ir Lidija Kaupiene bei lietuvių kalbos mokytojomis Jolita Šiaudvytiene ir Giedra Bočkuviene pradėjo vykyti metų patirtinio ugdymo veiklą „Mano šalies amatai“. Susipažino su metų programos tema,  tikslu ir užaviniais, stebėjo ir aptarė pateiktį „Mano krašto amatai“.

Vėliau dienos veikla buvo skirta metalo apdirbimui, kalvystės amatui ir jo reikšmei gimtojo krašto plėtrai.  Vyko edukacinis užsiėmimas Kalvystės muziejuje ,,Baltiški papuošalai“, baltiško papuošalo gaminimas.

TIKSLAS: Ugdyti pilietišką, bendruomenišką, sąmoningą asmenybę, kaupti žinias apie gimtojo krašto tradicinį kalvystės amatą, išbandyti šio darbo procesą, pasigaminti baltišką papuošalą. Turtinti lietuvių ir gimtosios kalbos žodynus.

Mokiniai susipažino su Kalvystės muziejumi, ekspozicijomis, išklausė edukaciją apie Kalvystės muziejų, tauriuosius metalus  ir brangakmenius,  prisidėjo gaminant sau baltišką papuošalą - žiedą.
Praturtino lietuvių ir gimtosios kalbos žodynus.