Lietuvių kalbos pamoka-viktorina spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-05-12

Gegužės 7 d. Maksimo Gorkio progimnazijos 6-tų klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje lietuvių kalbos pamokoje-viktorinoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Spaudos draudimas, trukęs net 40 metų buvo panaikintas 1904 metų gegužės 7-ąją dieną ir prikėlė lietuvių tautą naujam gyvenimui, tapo pagrindu tautos atgimimui, valstybingumo atkūrimui, kultūros pažangai, lietuviškų tradicijų įsitvirtinimui. Šiandien džiaugiamės galėdami puoselėti savo gražią, turtingą ir labai archajišką kalbą. Atsakydami į viktorinos klausimus, mokiniai prisiminė rašybos, skyrybos taisykles, svarbius kūrinius ir jų autorius, Lietuvai reikšmingus istorinius įvykius. Vėliau pasidžiaugė nugalėtojų sėkme ir prisiminė bei užrašė po tris gražiausius lietuviškus žodžius. Koks lietuviškas žodis gražiausias Jums?

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Sandra Peleckienė