Vasaros stovykla „Pažinimo džiaugsmas“ : gintaro gaudymas

• Paskelbta: 2024-06-14

Sakoma – viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Birželio 14 d. vasaros stovykla „Pažinimo džiaugsmas“ pasiekė finišo tiesiąją. Paskutinę stovyklos dieną mokiniai lankėsi Karklėje, Pajūrio regioninio parko direkcijos lankytojų centre, kuriame gidas Igoris Osnač surengė  ekskursiją „Gintaro gaudymo paslaptys“.
Ekskursijos metu stovyklos dalyviai sužinojo, kaip atsirado gintarai, kokios yra jų savybės. Gidas Igoris aiškino vaikams, kad gintaro gaudymas – tai visas procesas, todėl reikia gerai pasiruošti, prieš leidžiantis į gintaro paieškas. Stovyklos dalyviai mokėsi, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbto akmens. Pasirodo, ši užduotis ne iš lengvųjų. Mokiniai taip pat apžiūrėjo originalią gido Igorio gintarų kolekciją ir mokėsi gintaro gaudymo ypatybių.
Pasiekę tinkamą žinių lygį mokiniai leidosi jūros pakrante, tarp akmenukų ir jūros dumblių, ieškodami Baltijos turtų. Vieniems paieškos buvo sėkmingos, kitiems pasisekė mažiau, tačiau visi sutarė, kad gintaro ieškojimas labai smagi ir įtraukianti veikla.
Po šios dienos ekskursijos pasivaikščiojimas jūros pakrante jau niekada nebebus toks, koks anksčiau. Dabar visų akys žvalgysis, ieškodamos išmestų gintariukų.