Vasaros stovykla „Pažinimo džiaugsmas“: senieji žaidimai

• Paskelbta: 2024-06-13

Vaikystė neįsivaizduojama be vaikų juoko ir žaidimų. Todėl ketvirtoji lietuvių kalbos vasaros stovyklos „Pažinimo džiaugsmas“ diena buvo skirta žaidimams. Nepaprastiems žaidimams, o tokiems, kuriuos vaikai žaisdavo prieš kelis šimtus metų.
     Stovyklos dalyviai važiavo į vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejų, įsikūrusį Nasrėnuose (Kretingos rajone). Edukacinio užsiėmimo tikslas –  suteikti vaikams  galimybę susipažinti su senoviniais  vaikų  žaidimais ir žaislais, kuriais  žaidė mūsų senoliai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimų apie senovinius žaislus, jų kilmę, žaidimo su jais būdus. Stovyklos dalyviai žaidė  žaidimus – ratelius: „Katė ir pelė“, „Gegutėlė ir vanagėlis“, važinėjosi mediniais rateliais, dalyvavo estafetėse:  „Šimtakojo lenktynės“,  „Lenktynės maišuose“, „Taiklumo bandymas“. Vaikai turėjo galimybę pasimokyti vaikščioti su kojūkais.
    Po pietų stovyklos dalyviai lankėsi Kretingoje, kus pasivaikščiojo po Kretingos dvaro parką, grožėjosi augmenija, stengėsi rankomis apkabinti storiausius medžius.