„Super citizen“- pilietiškumo pamokos Klaipėdos uostamiesčio progimnazijoje

• Paskelbta: 2024-03-20

Nuo lapkričio iki vasario mėnesio 8b klasės mokiniai ir klasės vadovė Lijana Diliautienė dalyvavo British Counsul vykdomame projekte „Super citizen“, bendradarbiaujant su Lietuvos gen. Jono Žemaičio akademija. Visus reikalingus žaidimo platformos prisijungimus pamokai suteikė “Trys Kubai”. Pamokų ciklą sudarė 10 pamokų: 6 pamokos buvo skirtos pilietiškumo ugdymui, 4 pamokos - nacionalinio pasipriešinimo ugdymui. Pamokų metu mokiniai ugdėsi kritinį mąstymą demokratinėms vertybėmis. Vaikai dalyvavo pilietiškumo pamokų žaidimo aplinkoje cikle, kuris skatino mokinius įsitraukti ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kuris prasideda šeimoje, kaimynų, mokyklos, rajono, kaimo, miesto bendruomenėje ir, galiausiai, valstybėje. Pilietiškumo pamokos žaidybinėje aplinkoje buvo skirtos aktyviems šiandieninių pilietiškumo problemų, su kuriomis susiduria daugelis vakarų valstybių, tarp jų ir Lietuva, sprendimų paieškoms. Įveikinėdami bendradarbiavimo, informacijos paieškos, bendruomeniškumo, dezinformacijos, impersonacijos užduotis, mokiniai tuo pačiu susipažino, kas yra pilietis, kokios jo teisės ir pareigos, ką reiškia būti aktyviu bendruomenės nariu, kaip ugdyti kritinį mąstymą.
   Pasibaigus projektui mokiniai tapo sąmoningesni ir patriotiškesni.