Gamtosauginis forumas, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti

• Paskelbta: 2022-03-23

Gamtosauginis forumas pasaulinei Žemės dienai paminėti Klaipėdos miesto 8 – 12 klasių mokinius šiais metais kovo 18 d sukvietė į forumą „Jūra – tai mūsų vartai į pasaulį“. Miesto mokinių gamtosauginiai forumai Klaipėdos valstybinio jūrų direkcijoje vyksta nuo 2012 m. Tai tradicija tapęs mokinių ir mokytojų mėgiamas renginys, skirtas pasaulinei  Žemės dienai, pavasario lygiadienio paminėjimui. Kiekvienais metais forumo temos skirtingos. Šiemet  forumo  dėmesys-Lietuvos  jūrinės valstybės istorijos akcentams, padedantiems  jaunimui formuoti jūrinės kultūros sampratą.
Forumo tikslas - Skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybės jūrine istorija ir suvokti  Baltijos jūros ekologinės būklės problematiškumą.
Mūsų progimnazijai šiais metais atstovavo ir forume pranešimą „Baltijos gintaro nelengvas „kelias“ iki šio laiko“ skaitė 8a klasės mokinė Darija Fiodorova. Mokinę forumui ruošė biologijos mokytoja Liudmila Afanasjeva, fizikos mokytoja Natalja Plikosova ir lietuvių kalbos mokytoja Rita Bakanaitė. Pranešime buvo pristatomas gintaro kelias, kokie objektai, susiję su gintaru, yra Lietuvoje, ką juose galima nuveikti, pristatomi gintariniai instrumentai, sukurti Lietuvoje. Darija buvo jauniausia forumo dalyvė, tad džiaugiamės jos įgyta patirtimi ir linkime sėkmės kitose konferencijose.