Pirmoji tarptautinio Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų projekto „Nauji potyriai spalvina mūsų pasaulį“ diena

Saulėtą spalio trečiosios rytą Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos duris pravėrė tarptautinio Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų projekto „Nauji potyriai spalvina mūsų pasaulį“ trečiojo mobilumo dalyviai. Nuoširdžiai, linksmai, su duona ir druska svečius iš Italijos, Turkijos, Makedonijos ir Rumunijos pasitiko tautiniais kostiumais vilkintys mokyklos bendruomenės atstovai.
   Svečius į aktų salę pasiklausyti šventinio koncerto pakvietė renginio vedėjos – projekto koordinatorė, Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Jolanta Paulienė ir anglų kalbos mokytoja ekspertė Olga Normantienė. Projekto dalyvius aktų salėje sveikino progimnazijos direktorė Irina Narkevičienė, Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo skyriaus vyr. inspektorė Diana Griciuvienė ir, žinoma,  mokiniai. Progimnazijos direktorė Irina Narkevičienė projekto dalyviams linkėjo nepamirštamų įspūdžių, draugyste virsiančių pažinčių ir net gražaus ir saulėto oro. Svečiai klausėsi 6c kl. mokinės Anos Djakovos kankliavimo, progimnazijos ukrainiečių grupės atliekamų ukrainietiškų dainų popuri ir rusiškų dažnučių. Susirinkusieji stebėjo šokį „Laivelis“, grožėjosi rusų ir  lietuvių liaudies šokiais. Koncerto dalyvius rengė: Šokių mokytoja – ekspertė Loreta Damijonaitytė, mokytojos Anastasiia Staleliūnas ir  Natalija Černyšova, pradinių klasių mokytoja-ekspertė Tamara Kaliužnaja. Renginiui akomponavo ir gerą nuotaiką kūrė  mokytojas-metodininkas Algirdas Malčius.
   Po koncerto mokyklos psichologės asistentė Olga padėjo projekto dalyviams susipažinti žaidžiant įvairius susipažinimo žaidimus.
    Vėliau svečiai susipažino su mūsų mokykla - apžiūrėjo parodas ir mokinių sukurtus meno kūrinus, lankėsi pamokose. Į savo klases svečius pasikvietė 2a, 3a ir 3b  klasių mokiniai ir jų mokytojos: Olga Kerpeškienė, Tatjana Kazadojeva ir Lidija Kaupienė. Mūsų pradinukai pasveikino svečius ir padovanojo jiems atminimo dovanėles.
    Po pietų vyko įtraukianti, nepamirštama, kupina gerų emocijų ekskursija po Klaipėdos senamiestį, kurią vedė gidas Igoris Osnač. Svečiai vaikščiojo Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, klausėsi istorijų apie mažosios architektūros paminklus ir Klaipėdos istoriją. Ekskursijos kulminacija – garsiausio švilpimo konkursas tunelio gale. Smagu, kad laimėjo svečiai – Šiaurės Makedonijos atstovai.
   Po kupinos įspūdžių dienos projekto dalyviai išsiskirstė pailsėti ir ruoštis ateinančios dienos netikėtumams.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Laima Stelingienė