Antroji tarptautinio Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų projekto „Nauji potyriai spalvina mūsų pasaulį“ diena

Antrąją dieną projekto dalyviai lydimi projekto koordinatorės Jolantos Paulienės ir lietuvių kalbos mokytojos-metodininkės Ritos Bakanaitės praleido Kuršių nerijoje.
     Keltu persikėlę į Smiltynę, visi keliavo link jūros. Gidas Igoris Osnač papasakojo, kaip čiia buvo supiltos kopos ir pasodinti medžiai. Projekto dalyviai sužinojo, jog Kuršių nerija – 98 km ilgio ir 0,4–4 km pločio smėlio kopų pusiasalis, išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Prie jūros visi svečiai stengėsi įamžinti neramios jūros vaizdą ir kopų didybę.
    Vėliau visi apsilankė Juodkrantėje, kur įkopė į Raganų kalną. Čia netrūko nei juoko, nei gerų emocijų stebint išraiškingas skulptūras ir klausant intriguojančių, šiek tiek baugių pasakojimų apie velnius, raganas ir kitas mitines lietuvių tautosakos būtybes.
    Po pietų projekto dalyviai pasivaikščiojo po Nidą, pasigrožėjo autentiškų žvejų sodybų architektūra. Vėliau dalyviai aplankė Parnidžio kopą, nuo kurios atsiveria pustomų kopų vaizdas, matosi Nidos gyvenvietės panorama ir vakaruose banguojanti Baltijos jūra. Projekto dalyviai apžiūrėjo ant Parnidžio kopos viršūnės stovintį akmeninį Saulės laikrodį, pagal krentančio šešėlio kryptį ir ilgį, rodantį tikslų astronominį laiką.
   Pavargę, tačiau spindinčiomis akimis, vis dar jaučiamu Baltijos jūros vėju plaukuose, pasipuošę nuoširdžiomis vaikiškomis šypsenomis, projekto dalyviai grįžo į Klaipėdą laukti naujos, viltį ir atradimus žadančios dienos.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Laima Stelingienė

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas