Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-02-15

Lietuvos valstybės atkūrimo šventei Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai kartu su tėveliais ruošėsi atsakingai. Šį kartą neįprastoje virtualioje „Teams“ aplinkoje. Su dideliu susidomėjimu ir smalsumu vaikai leidosi į kelionę po Lietuvą. Įsižiūrėjo į Lietuvos žemėlapį, surado Lietuvos sostinę, miestą, kuriame gyvena ir kitus Lietuvos miestus. Kalbėjome apie Baltijos jūrą ir kad per Klaipėdą teka Danės upė. Ugdytiniai noriai, įdomiai pasakojo, kaip keliavo su savo tėveliais, kuriuos Lietuvos miestus aplankė: Vilniuje Gedimino pilies bokštą, Šiauliuose Kryžių kalną, kalbėjo apie keliones į Kauną, Palangą ir kitus miestus. Vaikų kūrybiškumas ir meilė Lietuvai atsiskleidė vaikų piešiniuose, darbeliuose. Ugdytiniai virtualioje „Teams“ aplinkoje draugiškai bendravo, dalijosi įspūdžiais ir su kitais bendraamžiais. Ugdytiniai įtvirtino savo žinias dalyvaudami viktorinoje „Ką žinai apie savo šalį Lietuvą?“. Aptarėme Lietuvos tautinį medį, ką jis simbolizuoja, tautinį paukštį... Žaidėme žaidimus, stovėjome kaip „gandras“ (kodėl jis stovi ant vienos kojos?) ir daug daug smalsumo – vaikų klausimai...

Pokalbyje „Vasario 16-oji – svarbi, graži Lietuvos šventė “vaikai plačiau susipažino su savo šalimi. Nagrinėjome Lietuvos vėliavą, herbą... Vaikai išreiškė mintį, norą pakeliauti į Prezidentūrą... Vyko stebuklai... Daug džiaugsmo ir įspūdžių vaikams paliko... per langą pamatė, kaip prieš šventes atsakingi žmonės puošė miestą – Valstybės vėliavos iškėlimas ant gyvenamųjų namų. Mintinai mokėmės eilėraštį apie Lietuvą, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus, dainavome daineles „O tai arklys“, "Du gaideliai", linksmai šokome „Šokam šokam rateliu“, „Malūnėlis“. Žaisdami vaikai mokosi kalbėti lietuviškai, išmoksta raides ir bando skaityti. Ugdytiniai kartu su tėveliais aktyviai dalyvavo kūrybinėje darbų ir virtualioji parodoje „PASVEIKINKIME LIETUVĄ KARTU!“, „MANO LIETUVA“, „AŠ MYLIU LIETUVĄ“. Vaikai džiaugėsi savo kūrybiniais darbeliais, sveikinami Lietuvą. Esame dėkingi tėveliams už bendravimą, bendradarbiavimą, dalyvavimą.

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Liudmila Korsakova