Klaipėdos uostamiesčio progimnazija

Edukacinė lietuvių kalbos stovykla „Pažinimo džiaugsmas”. Trečioji stovyklos diena

  • Paskelbė : Marina Pečnikova
  • Paskelbta: 2025-06-11
  • Kategorija: Renginiai

Edukacinė lietuvių kalbos stovykla „Pažinimo džiaugsmas” jau įpusėjo. Trečiąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi Žemaičių dailės muziejuje, įsikūrusiame kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose, Plungėje. 
    Muziejus saugo ne tik kunigaikščių Oginskių paveldą, bet ir puoselėja vieną svarbiausių lietuvių tautos kultūros simbolių – žirgus. Dvaro žirgyne mokiniams buvo surengta edukacija „Žemaituką balnojau – į dvarą jojau”. Šios edukacijos metu vaikai sužinojo apie žemaitukus – unikalią lietuvių arklių veislę. Šie tvirti ir ištvermingi žirgai lydėjo lietuvius per šimtmečius, kaip žygių ir darbų palydovai. Jie buvo ne tik pagalbininkai buityje, bet ir tapo valstybingumo bei laisvės simboliu, kurį šiandien regime ir Lietuvos herbe. 
    Edukatorė vaikams papasakojo, kokia yra žirgo kilmė, kas yra jo protėviai, kaip ir kada žirgai pasiekė mūsų žemes. Stovyklos dalyviai mokėsi, kaip atskirti žirgų pavadinimus („bėrius“, „obuolmušius“, „sarčius“, „šyvius“, „keršius“) pagal kailio plauko spalvą. Kūrybiškumą vaikai išlaisvino gamindami spalvingus knygų skirtukus - žirgelius, kuriuos parsivežė kaip simbolinę atminimo dovaną.  
    Kaip byloja senolių išmintis – „veltui ir arklys arklio nekaso“– taip ir šios dienos veiklos priminė: žinios, smalsumas ir kūryba atsiperka maloniais atradimais, todėl edukacijos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis „laimės pasagėlėmis”. 
    Stovyklos „Pažinimo džiaugsmas“ veiklos įrodo, kad lietuvių kalba ir kultūra gali būti perteikiamos vaikams žaismingai, prasmingai ir įkvepiančiai. Mokiniai jau pasiekė stovyklos pusiaukelę, o jų laukia dar dvi dienos, kupinos atradimų, kūrybos ir pažinimo. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Donata Brazdeikienė

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas