Gamtosauginis forumas "Farmacinės atliekos - grėsmė Baltijos jūrai" (2019-03-21)

Kovo 20 d. Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto direkcijos konferencijų salėje vyko Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigų mokinių gamtosauginis forumas pasaulinei žemės dienai paminėti „FARMACINĖS ATLIEKOS-GRĖSMĖ BALTIJOS JŪRAI“, kuriame dalyvavo 8-12 kl. mokiniai. Forumo organizatoriai Klaipėdos Universiteto Jūros tyrimų institutas; Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras; Asociacija „Žalia banga“; Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Forume pranešėjai pateikė paruoštus stebėjimo bei tiriamuosius darbus - pranešimus, atsižvelgę į rekomenduojamas temas. Mūsų mokykla pasirinko ir tyrinėjo temą “Kaip elgtis su senais, sudaužytais termometrais?”. 8b klasės komandos (Emelianov Ilja, Gorskij Artemij, Motiejaitis Nikita, Norkus Gabrielius, Savičev Maksim, Vasylyev Aleksandr) rezultatus forume pristatė Nazarov Nikita. Visi dalyviai praplėtė žinias, kaip aplinkos veiksniai veikia žmogaus sveikatą, įgijo viešojo kalbėjimo patirties.

Siūlomos forumo pranešimų temos pastaruoju metu labai aktualios. Įvairių šalių mokslininkų tyrimais nustatyta, kad dėl susikaupusių Baltijos jūros dugne vaistų atliekų cheminių medžiagų jūros biologinei įvairovei yra iškilusi grėsmė.

Pasaulio sveikatos organizacijų duomenimis natūraliai (per šlapimą) iš žmogaus organizmo pašalinami vaistų likučiai neišvengiamai kaupiasi aplinkoje, vandenyse.

Vaistų su pasibaigusiais jų naudojimo terminais vis daugėja. Dažnai jie išmetami į klozetus, šiukšlių konteinerius ir kt.

Mokinius paruošė fizikos mokytoja Natalja Plikosova, biologijos mokytoja Liudmila Afanasjeva ir lietuvių kalbos mokytoja Olga Valiukaitė.

Atnaujinta: 2024-02-11
Iki naujų mokslo metų liko

SVEIKINIMAI!