Gamtos mokslų edukacinė erdvė „Kelias į mokslą“ (2018-11-12)

KLAIPĖDOS MAKSIMO GORKIO PROGIMNAZIJA

Gamtos mokslų edukacinė erdvė „Kelias į mokslą“

„Kelias į mokslą“ – tai gamtos mokslų edukacinė erdvė, kurioje mokiniams padedame suvokti gamtos mokslus ir šiek tiek labiau pažinti bendraamžius. Čia lavinamas gebėjimas akimis ne tik matyti, bet ir stebėti, ausimis ne tik klausyti, bet ir įsiklausyti. Mokyklos klausimus ir temas nagrinėsime iš skirtingų pusių. Užsiėmimų metu mokiniai atliks bandymus, mokslinius ir kūrybinius projektus, ruošis konferencijos, kurs pranešimų pristatymus.

Tikslas:

•  sudominti mokinius mokslu per praktiką;
  •  padėti suprasti mokomus dalykus ir labiau pažinti bendraamžius;
  • lavinti mokslinį mąstymą: objektyvumą, nuoseklumą, argumentavimą, prognozavimą.

Kam skirta

Edukacinė erdvė skirta 5 – 8 klasių mokiniams, kurie:

• siekia asmeninės pažangos gamtos mokslų srityje;
  • siekia įgyti praktikos laboratorijoje be ilgų teorinių paskaitų;
  • siekia sužinoti apie paskutiniuosius mokslinius atradimus;
  • nori kurti mokslinius projektus ir atstovauti mokyklai konferencijose.

Darbo formos

Kviesti – mūsų kuratoriai parinks „kvestus“ (žodžis kvest kilmė iš anglų kalbos žodžio quest, kuris reiškia intelektinę pramogą-ieškojimą) ir sudarys tvarkaraštį. Kiekviename kveste bus nuo 4 iki 8 užduočių.

Intensyvi – tai praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokiniai dirba rankomis, sprendžia užduotis ir atlieka bandymus. Intensyvaus užsiėmimo pabaigoje kiekvienas vaikas sukuria savo mokslinį projektą ir būna atlikęs daugybę praktinių užduočių.

Meistriškumo klasės - įvairūs užsiėmimai su bandymais: darbelių kūrimas, mokslinių hipotezių įrodymai, savęs kaip mokslininko išmėginimai.

Kaip mes rūpinamės vaiku

• sudaromos grupės iki 10 mokinių, kad mokytojas galėtų skirti laiko kiekvienam asmeniškai;
  • dirba mokytojai – mokslininkai, turintys pedagoginės praktikos ir metodininko kvalifikaciją;
  • kiekvienam vaikui skiriama dėmesio – užsiėmimų metu galima laisvai klausti ir bus suteikta individuali konsultacija.

Atnaujinta: 2024-02-11
Iki naujų mokslo metų liko

SVEIKINIMAI!